Kurslar » Pastacılık Kursları » ŞEKER HAMURU KAPLI PASTA KURSU

ŞEKER HAMURU PASTA
1 gün 4 saat
Yetişkin   Genç     
Bireysel Kurs  Kurumsal Kurs    Hediye Kurs  Gelin Birlikte Yapalım


KIŞ DÖNEMİNDE ;Hafta içi gündüz ,hafta sonu gündüz YAZ DÖNEMİNDE;hafta içi gündüz ve akşam,hafta sonu gündüz ve akşam programlar bulmak mümkündür. Özel talepler ve programlar için seçenekler bulmak mümkündür. Ayrıntılı bilgi için lütfen 330 46 40 arayınız. Bademmutfak mekanında 8 kişilik gruplar ile programlar yapılır. 5 kişi ve üzeri için %10 grup indirimi uygulanır. Bademmutfak dışında mekanlarda grup çalışmaları yapılabilir. Program günü , saati ,yeri ,katılımcı sayısı ve isteğe özel program talepleri birlikte değerlendirilir ve özel çalışmalar hazırlanabilir.


İlk 18. Yüzyılda şeker ile süslemeli pastalar yapılmaya başlamış. Özel günlerde kutlama pastaları, düğün pastaları, doğum günü pastaları için kullanımı artmış. Şeker hamuru kaplı pastalar zaman içinde geliştirilmiş, çeşitlendirilmiş ve günümüze kadar gelmiş. Şu anda kutlama pastalarının içinde çeşidi çok, el becerisine dayalı yaratıcılığa açık modern ve popüler pasta çeşididir.

“Şeker hamuru kaplı pasta nasıl yapılır çok merak ediyorum?” diyen pek çok kursiyer, BADEMMUTFAK kurslarına gelerek bu pasta nasıl yapılır A dan Z ye tüm detayları ile öğrenme fırsatı buluyor. Zevkle ve heyecanla geçen dört beş saatlik kurstan sonra mutlu ,tatminkar elinde kendi yaptığı pasta ile gidiyor. Pastayı görenler onun yaptığına inanmakta zorluk yaşıyor çoğu zaman, hele bir de  ikram ettikleri de beğendikten sonra onu yeni pastaları yapma hevesi ve cesareti  ile burada malzeme almaya gelmiş buluyoruz.

Bu kursta;

Pastacılık malzemelerini tanıma,

Bu pastaya özel Pandispanya yapımı,

Pasta ara krema hazırlama,

Şeker hamuru ile tanışma, renklendirme ,

Dekor ve figür çalışmaları konusunda çalışmalar

Pasta süsleme teknikleri ve uygulamalarının ardından

Her katılımcı kendi 8 kişilik pastasını yapmaktadır. Öğrendiklerini uygulama imkanı bularak ve bu güzel pastayı sevdikleri ile paylaşabilmektedir.

BADEMMUTFAK PROGRAMLARI;

Yılların verdiği deneyim ve tecrübenin yanı sıra eğitimli kadrosu,

Oluşturduğu doğru iş akışı ve zamanı verimli kullanma teknikleri ile

kursa katılan katılımcıya bu işi öğretmeyi hedef edinir.

 Her kursiyer öncelikle kendini rahat bir ortamda hisseder, uygulamalara katılımcıdır. Kursta beklentisini bulur.

 Aldığı bilgiler yeterli ve niteliklidir. Samimi ve sıcak bir ilgi ile zamanın nasıl geçtiğini anlamaz.

Kullandığı ekipmanlar moderndir, malzemeler kaliteli ve sağlıklıdır. Her kursiyer için yeterli miktardadır.

Aldığı bilgiler kalıcıdır ve isteyen bunu meslek edinebilecek kalitededir.

Zaman çok değerli;  en keyifli şekilde değerlendirin, Bademmutfak’a gelin…


Kursiyer Notları

Anıl Anık

her şey için çok teşekkür ederim. Tane tane detay detay anlattınız ve paylaştığınız bilgi aklımda kaldığı için teşekkürler

Aylin Açıkgöz

buraya ilk geldiğimde çok heyecanlıydım. Beyhan abla(Abla demek geldi içimden)çok sıcak ve çok sıcak davrandı. Birlikte çok güzel çalıştık.Onun özel bilgileri sayesinde çok şey öğrendim.Beyhan ablacığım başarılarının devamını diliyorum. Birlikte nice kurslar.

Ahu Kaynarca

çok uzun zamandır merak ettiğim ve ilgilendiğim şeker hamuruna en sonunda kavuşabilmenin tatlı sarhoşluğu içindeyim. Sizin gibi pırıl pırıl insanlarla tanışmak benim için gurur verici. İyiki gelmişim, iyi ki sizi tanımışım Sevgiler

EFTAL ÖZBAY

9 yaşındaki oğlum ile çok güzel unutamayacağımız değişik bir gün geçirdik.Umarım oğlum bu yönde güzel uğraşlarla kendini hep daha iyiye doğru geliştirir. Bademmutfak'a bize bu tadı yaşattığı için teşekkür ederiz.

EFTAL ÖZBAY

9 yaşındaki oğlum ile çok güzel unutamayacağımız değişik bir gün geçirdik.Umarım oğlum bu yönde güzel uğraşlarla kendini hep daha iyiye doğru geliştirir. Bademmutfak'a bize bu tadı yaşattığı için teşekkür ederiz.

EMRE ÖZBAY

Bu kurs çok hoşuma gitti.Bazı şeyler öğrendim ve GS pastası yaptım.(9 yaşında)
 


Copyright 2010 Badem Mutfak
Bu sitede kullanılan fotoğraf ve belgeler orijinal veya lisanslı olup, izinsiz kullanılamaz.
Web Tasarım - Venüs Ajans

 

Bademmutfak